Czym jest autodetailing?

Autodetailing w wielkim skrócie jest czasochłonnym i pedantycznym procesem mającym na celu doprowadzenie samochodu (łodzi, motocykla, samolotu itp.) do stanu dążącego do ideału.  Ma także na celu zabezpieczenie uzyskanego rezultatu. W przypadku nowych samochodów – utrzymanie idealnego wyglądu. Zabezpieczanie tego stanu, by utrzymał się on możliwie jak najdłużej.

Nasze usługi skierowane są przede wszystkim do osób, którym estetyka ich pojazdów nie jest obojętna.

Dlaczego fabrycznie nowy samochód, nie jest w stanie idealnym?

Auto po wizycie u nas wygląda często lepiej niż po wyjeździe od dealera. Wbrew powszechnej opinii lakier samochodów wydawanych klientom przez salony pozostawiają wiele do życzenia. Droga samochodu z fabryki do salonu jest długa i skomplikowana. Samochody często stoją miesiącami na placach, gdzie narażone są na negatywne działanie warunków atmosferycznych.  Wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, gdzie fabrycznie nowy samochód, był „poprawiany” lakierniczo a zdarzały się przypadki, gdzie był powtórnie lakierowany.

Door to door

Posiadamy w ofercie opcję door to door polegającą na odebraniu od klienta auta oraz odstawieniu go po skończeniu prac, pod wyznaczony adres.

Oględziny auta i wycena napraw jest u nas darmowa!

Nasze usługi

Korekta (polerowanie) lakieru

Jednoetapowe odświeżenie lakieru, tzw. one-step, polega na odpowiednim doborze technik polerskich, tak aby w efekcie usunąć jak najwięcej niedoskonałości z lakieru, jednocześnie pozostawiając lakier z wysokim połyskiem,  jakiego nie posiadają nawet auta fabrycznie nowe. Jednoetapowe odświeżenie lakieru pozwala na usunięcie ok. 60% rys oraz wszelkich zmatowań.

Dwuetapowa korekta lakieru polega na profesjonalnym doborze technik polerskich. Przy pierwszym etapie usuwamy możliwie jak najwięcej głębokich zmatowień i zarysowań. Drugi etap ma za zadanie wyciągnąć maksymalny połysk. Proces ten powoduje usunięcie ok. 90% zarysowań z lakieru.

Pełna korekta lakieru przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów. Tutaj naszym zadaniem jest usunięcie możliwie wszystkich rys pozostawiając lakier w stanie lepszym niż ten, w którym auto opuściło fabrykę.

*Przed korektą niezbędne jest specjalistyczne mycie auta z dekontaminacją (usunięciem wszelkich osadów metalicznych, organicznych, ropopochodnych, mineralnych) z lakieru.  

Powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne są preparatami zawierającymi dwutlenek krzemu (SiO2). Wbrew powszechnie panującej opinii, a także nieuczciwym technikom sprzedaży, powłoki ceramiczne nie uchronią nas przed odpryskami lakieru, czy innymi ciężkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Prawdą jest, że lakier, na którym leży ceramika pozostaje twardszy i bardziej śliski, przez co staje się bardziej odporny na lekkie zarysowania. Pracujemy na produktach firmy CarPro, która jest pionierem na rynku powłok ceramicznych. Powłoki CQuartz należą do jednych z najbardziej ekskluzywnych na rynku. Posiadamy w ofercie całą gamę powłok na wszelkie powierzchnie (lakier, szyby, tapicerkę skórzaną, elementy plastikowe oraz gumowe). Poza ceną, śliskością, podbiciem głębi koloru,  powłoki wyróżnia też ich trwałość. To, ile powłoka będzie nam służyła, zależy w dużej mierze w jaki sposób właściciel pojazdu będzie o nią dbał.

Zalety: 

  • Ochrona lakieru przed czynnikami atmosferycznymi,
  • Ochrona przed drobnymi zarysowaniami,
  • Ochrona przed promieniowaniem UV,
  • Ochrona przed skutkami ptasich odchodów,
  • Samoregeneracja powłoki pod wpływam temperatury,
  • Podniesienie hydrofobowości powierzchni lakieru,
  • Nadanie lakierowi niesamowitej szklistości,
  • Podbicie głębi koloru,
  • Łatwiejsza pielęgnacja samochodu,
  • Zwiększenie wartości pojazdu.

Przed aplikacją powłoki ceramicznej niezbędne jest wykonanie przynajmniej jednoetapowej korekty lakieru.

Detailing wnętrza

Detailing wnętrza – jest to złożony proces przywracania wewnętrznych elementów pojazdu do stanu fabrycznej świeżości. Dzięki naszej pracy możliwe jest zabezpieczenie środka przed starzeniem się. Zabiegi, które wykonujemy polegają między innymi na czyszczeniu odpowiednimi preparatami elementów plastikowych poprzez „pędzelkowanie”, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostać się w każdy zakamarek. W skład usługi wchodzi również pranie tapicerki materiałowej lub odświeżenie tapicerki skórzanej, a także dokładne odkurzenie wnętrza. Czyszczone są również szyby od wewnętrznej strony. Jako element końcowy, zostaje nałożona właściwa dla każdej powierzchni  odżywka, co pozwala na zabezpieczenie, a także polepszenie wyglądu wnętrza auta.

Ozonowanie wnętrza

Ozonowanie to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najprostszych metod na oczyszczenie wnętrza pojazdu. Naturalne i bezpieczne odkażanie klimatyzacji i wnętrza auta.  Pozbywamy się w ten sposób nie tylko przykrych zapachów, ale również mikroorganizmów (m.in. pleśni i bakterii), które mogą skrywać się w każdym, nawet najmniejszym zakamarku naszego auta.

Ozonowanie jest procesem ekologicznie czystym. Ozon bardzo szybko rozpada się w temperaturze pokojowej, nie pozostawiając po sobie śladu. Ta metoda czyszczenia polecana jest szczególnie dla alergików, astmatyków i osób przewożących małe dzieci.

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Na rynku istnieje wiele preparatów do czyszczenia i zabezpieczenia tapicerek skórzanych. Nie mniej jednak nieumiejętny dobór środków powoduje z czasem twardnienie i pękanie skóry, przez co jej żywotność znacznie się skraca. Nasza firma pracuje na najlepszych kosmetykach do pielęgnacji i zabezpieczenia skór – certyfikat OTTIMO

Renowacja i naprawa tapicerek skórzanych

Zajmujemy się również renowacją skór polegającą na usuwaniu rozcięć, zadrapań, dziur po papierosach, przetarć a także na ich powtórnym malowaniu.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania metodą PDR

PDR (Paintless Dent Repair) polega na usuwaniu wgnieceń bez konieczności lakierowania. Usuwamy wgniecenia po gradobiciach, szkodach parkingowych czy aktach wandalizmu. 

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Świadczymy również usługę przygotowania auta do sprzedaży, polegającą na dokładnym umyciu, odkurzeniu i podstawowym czyszczeniu wnętrza. Ponad to w cenie usługi jest profesjonalna sesja fotograficzna.